İSO’da ‘’YYS Semineri” Düzenlendi

Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü konusunda bilgilendirmek ve statü başvurusunda doldurulması gereken soru formu ile ilgili Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Soru Formu Hazırlama Rehberi" nin tanıtımına ilişkin olarak 2 Aralık 2016 tarihinde düzenlenen seminerin ikincisi İstanbul Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde 11 Nisan 2017 tarihinde düzenlenmiştir.

Bakanlığımız yetkilileri, Bölge Müdürlüğümüz ile bağlantı Müdürlük Yöneticilerimizin de hazır bulunduğu Seminer,  dış ticaret sektörü temsilcilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir.

İSO Genel Sekreter Vekili Sayın Haktan AKIN,  Risk Yönetimi, Kontrol Genel Müdürü Sayın H. Hasan Murat ÖZSOY ve Bölge Müdürümüz Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ tarafından yapılan açılış konuşmaları sonrasında Ticaretin Kolaylaştırılması Daire Başkanı Sayın Jale ARSLAN tarafından başvuru sürecine ilişkin genel bir değerlendirme yapılmış olup, Gümrük ve Ticaret Uzmanları tarafından yapılan sunum ile soru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirme yapılmıştır.

Akabinde soru cevap şeklinde devam eden Seminer, son derece verimli bir şekilde tamamlanmıştır.