Pendik Limanı'nda 210 Kg Likit Eroin Ele Geçirildi

Bölge Müdürlüğümüz bağlantısı İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılıkla mücadele kapsamında yapılan bir çalışmada Pendik Limanında 210 kg likit eroin maddesi ele geçirilmiştir.

İran’dan Hollanda’ya gitmek üzere Pendik Limanı Ro-Ro Sahasına gelen İran pasaportuna sahip bir şahsın idaresindeki tır aracı şüpheli görülmesi üzerine 15.03.2017 tarihinde Pendik Gümrük Muhafaza ekiplerince söz konusu araca operasyon yapılmıştır.

Narkotik Dedektör Köpekleri Madzi, Füli ve Akira’nın destek verdiği operasyon sırasında  yapılan kontrollerde TIR aracının çekicisinin yağ tankında gizlenmiş olan ve Hollanda’ya gideceği anlaşılan yaklaşık 210 kg likit eroin maddesi ele geçirilmiştir. Normal eroine göre oldukça kıymetli olan likit eroinin piyasa değerinin yaklaşık 42 milyon TL olduğu anlaşılmıştır.

Söz konusu aracın şoförü hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılına suç duyurusunda bulunulmuş olup, şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.