Müsteşarımız Başkanlığındaki Bakanlık Yöneticilerimiz İSO Sektör Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Müsteşarımız Sayın Cenap AŞCI 20 Mart 2018 tarihinde İstanbul Sanayi Odası sektör temsilcileri ile bir araya gelmiştir. Sayın Müsteşarımız yaptığı konuşmasında sanayicilerinin ülke ekonomisi açısından önemine değinerek, İSO ile geçen yıl ortak bir toplantı yaptıklarını hatırlatmış ve özel sektör kurumları ile yakın işbirliği ve çözüm odaklı istişarelerin sorunların çözümündeki önemini vurgulamıştır. Ayrıca ülkemizin zor bir coğrafyada bulunduğunu ve burada yaşamak için büyük bedel ödediklerini dile getiren Sayın AŞCI, bunun için ülke olarak stratejik ürünler üretmemiz gerektiğini belirtmiştir.

Söz konusu toplantıya ayrıca Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Hacı Hasan Murat ÖZSOY, İç Ticaret Genel Müdürü Sayın Adnan YANKIN, Bölge Müdürümüz Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ  ve İstanbul Ticaret İl Müdürü Sayın İsmail MENTEŞE tarafından da katılım sağlanmıştır.
 
Toplantıda gümrük işlem ve süreçleri ile alakalı hususlara ilişkin mevcut uygulamaların ne şekilde iyileştirilebileceği ve geliştirilebileceği ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir istişare gerçekleştirilmiş olup, toplantı sanayicinin sorunlarına çözüm üretilmesi ve sektör sorunlarının gündeme getirilmesi açısından yapıcı ve verimli geçmiştir.