İstanbul Bölge Müdürlüğü

Körfez İşbirliği Konseyi Üye Ülke Temsilcilerinden Bölge Müdürlüğümüze Ziyaret

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerinde gümrüklerden sorumlu kurumlar ve KİK Sekretaryası yetkilileri 21 Mart 2017 tarihinde Bölge Müdürlüğümüze bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.
 
Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Umman ülkeleri temsilcilerinin bulunduğu toplantıda, Bölge Müdürümüz ve Bakanlık uzmanları tarafından bilgilendirme ve sunumlar yapılmıştır.
 
Söz konusu toplantıda transit ticarete yönelik uygulamalar ile demiryolu taşımacılığına ilişkin konular ve bu uygulamalara yönelik kontrol ve güvenlik boyutlarına ilişkin gümrükçe yapılan çalışmalar, ayrıca serbest bölgelere ilişkin konular görüşülmüş, taraflarca gümrük alanında var olan iyi işbirliğini daha da geliştirmeye yönelik karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur. 
 
Toplantı sonrasında Bölge Müdürümüz Halil İbrahim BOZKUŞ tarafından Körfez İşbirliği Konseyi üye ülke temsilcilerine ziyaretin anısına çini takdim edilmiştir.
 
Ayrıca söz konusu heyet aynı gün bağlantımız AHL Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü ve AHL Kargo Gümrük Müdürlüğünü ziyaret ederek iş ve işlemleri yerinde uygulamalı olarak incelemiştir.