“Ekonomik Kalkınma İçin Yeni Gümrük Vizyonu” Konulu Panel Düzenlendi

26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları etkinlik programı kapsamında; İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Ticaret Odasının ev sahipliğinde, Ekonomik Kalkınma İçin Yeni Gümrük Vizyonu konulu bir Panel düzenlenmiştir.

23 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen Panele; Gümrükler Genel Müdürü Sn. Mustafa GÜMÜŞ; Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Sn. H. H. Murat ÖZSOY, İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sn. Halil İbrahim BOZKUŞ,  İTO 25. Nolu Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi Üyesi Sn. Metin KORKMAZ ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkan Vekili Sayın Ersel YÜKSEK panelist olarak katılmıştır.

Söz konusu panelde 2023’e giden yolda sürdürülebilir ihracat artışı ve dış ticaret hacminin artması gibi uzun dönemli hedeflerin gerçekleştirilmesinde kilit bir rolü olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca gümrük işlem süreçlerinin hızlandırılması ve kolaylaştırılmasına yönelik uygulamaya alınan Bakanlık Projeleri hakkında Bakanlık Temsilcileri tarafından bilgi verilmiştir.

Gümrük ve dış ticaret camiasının önemli temsilcilerinin katılım sağladığı Panel, soru-cevap bölümüyle karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona ermiştir.