İstanbul Bölge Müdürlüğü

Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri Kapsamında Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN Makamında Ziyaret Edildi

26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde 25 Ocak 2017 tarihinde Bölge Müdürümüz Halil İbrahim BOZKUŞ ve Bölge Müdürlüğümüz Yöneticileri İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN’i  Makamlarında ziyaret etmişlerdir.

Söz konusu ziyarette Bölge Müdürümüz Sayın Halil İbrahim BOZKUŞ tarafından Dünya Gümrük Günü ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi verilerek, günün anısına İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN’e Sultan Abdülmecid Han’ın Osmanlı Devleti Gümrüklerinin 1861 senesinden itibaren gümrük emaneti tarafından idare edilmesi ve gümrük memurlarının tayinlerine dair fermanının Osmanlı Arşivlerinden temin edilen bir örneği takdim edilmiştir.

Ayrıca Bölge Müdürlüğümüz çalışmaları ve özellikle 2016 yılında gerçekleştirilen önemli faaliyetler ve etkinlikler hakkında kısaca bilgi verilmiştir.

Sayın Vali, Gümrük teşkilatının gerek ülkeye yasa dışı eşya girişini önleme noktasında gerekse de dış ticarete verdiği katkılardan dolayı son derece stratejik önemi olan bir kurum olduğunu ve zorlu bir görevi icra ettiğini belirterek, özveri ile çalışan tüm personele çalışmalarında kolaylıklar dilemiştir.

Ziyaret Sayın Valinin tüm gümrük çalışanlarının “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” nü kutlaması ve başarılar dilemesi ile son bulmuştur.