Bölge Müdürümüz “Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’nde Bakanlığımız Projelerini Anlattı

Bölge Müdürümüz Sn. Halil İbrahim BOZKUŞ, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen “Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’ne konuşmacı olarak katılmıştır.

Bölge Müdürümüz Sn. Halil İbrahim BOZKUŞ, 26 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen “Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’ne konuşmacı olarak katılmıştır.  

Söz konusu Kongrede Bölge Müdürümüz İstanbul Bölge Müdürlüğünün iş ve işlem hacminin Türkiye geneli toplam ticaretin yarıdan fazlasının gümrük işlemlerini gerçekleştirdiğini, İstanbul’un hem dış ticaretin hem de lojistiğin kalbi durumunda olduğunu ifade etmiş,  Bakanlığımızca ticaretin kolaylaştırılması kapsamında yapılan çalışmalar, Bölge Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen transit işlemlerine ilişkin bilgilendirme yapmış, ayrıca gümrüklerin dijitalleşmesine yönelik uygulamaya konulan çalışmalardan söz etmiştir.

Sektör Temsilcileri ile İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Öğretim görevlileri ve öğrencilerinin katılım sağladığı kongre soru cevap şeklinde son bulmuştur.